מידע על הקרנות לעסקים, דרישות ותנאי סף

הקרן בערבות מדינה

על מנת לסייע לעסקים הקטנים והבינוניים בישראל הקים אגף החשב הכללי שבמשרד האוצר קרן להעמדת הלוואות לעסקים בערבות מדינה. הקרן מיועדת לגיוס אשראי לעסקים לשם מימון פעילות שוטפת וצמיחה וכן להקמת עסק חדש. בארבע השנים האחרונות ניתנו באמצעות הקרן הלוואות בהיקף של יותר מ-7.5 מיליארד ₪ לכ-16 אלף עסקים.
ההלוואות ניתנות באמצעות חמישה בנקים מסחריים: לאומי, מרכנתיל, מזרחי, אוצר החייל והבינלאומי, למשך עד חמש שנים (60 תשלומים), עם תקופת גרייס של חצי שנה ובריביות נוחות (משתנה בהתאם לרמת הסיכון ויכולת ההחזר של העסק). עסק חדש ובעל מחזור שנתי של עד 6.25 מיליון ₪ יכול לגייס הלוואה של עד 500,000 ₪. עסק עם מחזור שנתי של מעל 6.25 מיליון ₪ ועד 100 מיליון יוכל לגייס הלוואה של עד 8% ממחזור המכירות שלו. בעת ביצוע ההלוואה העסק נדרש להמציא לבנק בטוחות של בין 10% (עסק חדש) ל-25% (לעסק קיים) מסכום ההלוואה המאושר – הריבית נקבעת על ידי הבנק והיא איננה עולה על פריים 3.5%+.

לשם גיוס ההלוואה נדרשת הכנת תוכנית עסקית, אשר נבדקת על ידי כלכלנים מהגוף המתאם מטעם משרד האוצר – BDSK. משרדנו עובד מול הגוף המתאם שנים ארוכות.                                        \

דרישות ותנאי סף: לא לבעלי חשבון מוגבל, ללא צ'קים חוזרים, ללא עיקולים בחשבון הבנק. לבעלי עסקים בלבד, לא מתאים לעוסק פטור.

קרנות הסוכנות היהודית

הקרנות לעידוד עסקים של הסוכנות היהודית פועלות למען עידוד ופיתוח עסקים עצמאיים בישראל. קרנות אלו מיועדות בעיקר לעזור ליזמים ולעסקים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל. ההלוואות ניתנות באמצעות קרנות הפועלות באזורי הנגב, הגליל וירושלים וכן קרנות ארציות הנותנות מענה ליזמים מהמגזר האתיופי, הערבי, החרדי, יוצאי קווקז ועולים חדשים.
קרן פדרציית ניו יורק – מיועדת לעסקים בכל הארץ ממגזרים ייחודיים: עולים חדשים (עד 10 שנים), עולי קווקז (ללא הגבלת תקופה), עולים מאתיופיה ובני משפחותיהם, החברה החרדית, החברה הערבית.
קרן בולטימור לפיתוח אשקלון – מיועדת ליזמים ובעלי העסקים המבקשים להקים ו/או להרחיב עסק קיים בעיר אשקלון.
קרן פדרציית ניו יורק לטיפוח יזמות בירושלים וסביבותיה – הקרן מיועדת ליזמים ובעלי עסקים המבקשים להקים ו/או להרחיב עסק קיים בירושלים וסביבה ומטה יהודה.
קרן גליל מערבי – הקרן מיועדת עבור יזמים ובעלי עסקים המבקשים להקים עסק חדש או להרחיב עסק קיים ביישובים בגליל המערבי ובכל האזור הנמצא צפונית ומערבית לכרמיאל וסביבתה.
קרן נס לעסקים באזור הנגב –  הקרן מיועדת עבור יזמים ובעלי עסקים המבקשים להקים עסק חדש או להרחיב עסק קיים בכל אזור הנגב.
ההלוואות ניתנות לעד 400,000 ₪, למשך שש שנים (72 תשלומים) עם תקופת גרייס של עד שנה והן ניתנות באמצעות בנק אוצר החייל. הריביות המוצעות על ידי קרנות הסוכנות היהודית הינן הנמוכות והאטרקטיביות ביותר הקיימות כיום לעסקים והן עומדות על שיעור של פריים+1.5%. הבטוחות הנדרשות הינן פיקדון כספי, שעבוד ציוד ו/או ערבים. בהתאם להחלטת וועדת הקרן.
לשם גיוס ההלוואה נדרשת הכנת תוכנית עסקית על ידי יועץ עסקי המוסמך על ידי קרנות הסוכנות היהודית. לאחר הגשת התוכנית העסקית מוזמן היזם ביחד עם היועץ לוועדה של הקרן הרלוונטית. משרדנו הינו אחד מהגופים שאושרו על ידי קרנות הסוכנות היהודית.

דרישות ותנאי סף: לא לבעלי חשבון מוגבל, ללא צ'קים חוזרים, ללא עיקולים בחשבון הבנק. לבעלי עסקים בלבד, ערבים.

קרן נתן

קרן נתן הוקמה על ידי נייטי קירש, מיליארדר יהודי תושב דרום אפריקה, בשנת 2008 והיא מיועדת לעזור ליזמים חדשים וחסרי יכולת כספית המבקשים להקים עסק בישראל. הקרן מעניקה הלוואות ללא ריבית עד סכום של 240,000 ₪ לתקופה של חמש שנים (60 חודשים) עם גרייס לשלושה חודשים, תיתכן דרישה לערבים.
ההלוואה ניתנת לעסק ראשון וחדש בלבד ונדרשת הכנת תוכנית עסקית קצרה בה יפורטו ההשקעות הנדרשות לשם הקמת העסק. בנוסף נדרשת הכנת תזרים מזומנים לשנת הפעילות הראשונה. בקרן שמים דגש על יזמים שמבקשים להקים עסק בתחום שבו יש להם ניסיון מוקדם.

דרישות ותנאי סף: לא לבעלי חשבון מוגבל, ללא צ'קים חוזרים, ללא עיקולים בחשבון הבנק. לבעלי עסקים בלבד, לעסק חדש – הקיים עד חצי שנה, ערבים.

קרן עוגן

הקרן מעניקה הלוואות לעסקים חדשים ופעילים עם מחזור עסקי שנתי של לא יותר מ-10 מיליון ₪. הקרן מפעילה ארבעה מסלולים:

מסלול סנפיריםמיועד לעסק בעל ותק של שנה לפחות. סכום ההלוואה עד 400,000 ₪ לחמש שנים (60 חודשים) עם גרייס לעד 6 חודשים. ריבית פריים+2.5%. בטחונות: נדרש ערב אחד.

מסלול משוטיםמיועד לעסק עם ותק של לפחות שנתיים. סכום ההלוואה עד 400,000 ₪ לחמש שנים (60 חודשים) עם גרייס לעד 6 חודשים. ריבית פריים+3.5%. בטחונות: 20% מסכום ההלוואה המאושר יופקד כערובה לכל תקופת ההלוואה.

שובר גליםמיועד לעסק בעל ותק של ארבע שנים לפחות. סכום ההלוואה עד 400,000 ₪ לחמש שנים (60 חודשים) עם גרייס לעד 6 חודשים. ריבית פריים+4.5%. בטחונות: לא נדרשים.

מפרשיםמיועד לעסקים בהקמה ולעסקים עד שנה. סכום ההלוואה עד 300,000 ₪ לחמש שנים (60 חודשים) עם גרייס לעד 6 חודשים. ריבית פריים+3.5%. בטחונות: נדרש ערב אחד.

דרישות סף: לא לבעלי חשבון מוגבל, ללא צ'קים חוזרים, ללא עיקולים בחשבון הבנק. לא מיועד לעסקי "ציינג", עסקי הימורים כולל לוטו/טוטו ולא לעסקי בתי עישון ונרגילות. גובה ההלוואה המינימלית 50,000 .

קרן BTB

הקרן הינה פלטפורמת הלוואות חברתיות. ההלוואות ניתנות באמצעות אנשים פרטיים שהשקיעו את כספם בקרן והן ניתנות לעסקים הפועלים בישראל ובעלי וותק של שנתיים לפחות. לקרן מספר מסלולי הלוואות בסכומים של 100,000 ₪ ועד 1 מיליון ₪ לתקופה של בין 4 ועד 6 שנים. הריבית הינה קבועה והיא נעה בין 5% ועד 8%. בנוסף גובה הקרן עמלה של 1% על שנת החזר. בטחונות: ערב.

בנוסף קיימת אופציה להלוואות של מעל 1 מיליון ₪ של עד 15 שנים. הלוואות אלו ניתנות תמורת שיעבוד נכס. 

דרישות סף: לא לבעלי חשבון מוגבל (ושלא היו מוגבלים ב-5 השנים האחרונות), ללא צ'קים חוזרים (ב-3 השנים האחרונות), חשבון בנק תקין ללא עיקולים בחשבון הבנק. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *