טיפים להקמת עסק חדש

יש לכם חלום להקים עסק משלכם? הידעתם כי בשנת 2019 כמעט 90% מהעסקים החדשים נסגרו? אם אתם לא רוצים להיות חלק מהסטטיסטיקה העגומה הזו תקדישו קצת זמן ומחשבה לפני שאתם ניגשים לפתוח את העסק החדש שלכם.

אז מה החלום שלכם?
תבחנו לעומק את הרעיון העסקי שלכם. לא כל רעיון הוא ישים או מוצלח. למשל, אם אתם יודעים להכין שניצלים טעימים, שכל המשפחה והחברים עפים עליהם, לא יהפוך אתכם בהכרח לשניצלייה הכי טובה בעיר.
ראשית, תבדקו האם קיים ביקוש למוצר/שירות שלכם? האם ישלמו עליו? האם אתם אכן מספיק מקצועים בתחום? תנסו להבין את השוק, את המתחרים העתידיים שלכם ואת החוזקות והחולשות של המוצר/שירות שלכם.

תוכנית עסקית זה מאסט
מטרתה של התוכנית העסקית הינה לבדוק את הרעיון העסקי לעומק ולקבוע את הכדאיות הכלכלית של העסק העתידי. באמצעות התוכנית העסקית ייבדק הרעיון העסקי, תוכן תחזית פיננסית לשנות הפעילות הראשונות של העסק, תוכנית שיווקית לקהלי היעד וייבדקו העלויות הכספיות של הקמת המיזם החדש.
התוכנית תוכל לשמש אתכם גם בהמשך לצורך גיוס מימון. הן הבנקים והן הקרנות החוץ בנקאיות דורשות תוכנית עסקית כדי להעניק לעסק שלכם הלוואה.

כסף, כסף, כסף
לאחר הכנת התוכנית העסקית והניתוחים הכספיים תוכלו לדעת כמה כסף יעלה להקים את העסק שלכם ולהפוך את החלום למציאות. כעת יש צורך לאתר את מקור הכסף. כמה יגיע מהארנק האישי שלכם (חסכונות, פיקדונות, עזרה מההורים ועוד) וכמה תצטרכו לגייס ממקור חוץ – הלוואה מבנקים ו/או מקרנות ייעודיות המלוות לעסקים. ההשקעות הנדרשות יכולות להיות עבור: ציוד, שיפוץ, מכשירים, ריהוט, מלאי ראשוני, פרסום ראשוני ולעיתים אף שכירות והוצאות נוספות לחודשים הראשונים של הפעילות.

אישורים, רישיונות ו…הרבה ניירת
תבדקו האם אתם נדרשים באישורים, רישיונות או תקנים כלשהם ממשרדי ממשלה ו/או מהרשות המקומית לשם הפעלת העסק. אם אתם למשל מקימים מסעדה ייתכן שתצטרכו אישור ממשרד הבריאות ומהעירייה.

עכשיו הזמן לקבל החלטה
עכשיו כשאתם יודעים סוף סוף שהרעיון שלכם מוצלח, ברור לכם כמה עולה להקים את העסק ויש לכם מהיכן להביא את הכסף, זה הזמן לקבל החלטה סופית. מומלץ להתייעץ עם אנשי המקצוע: רואי חשבון, יועצי מס, יועצים עסקיים, על מנת לנתח את כל הנתונים שהתקבלו
GO/ NO GO .

יצאנו לדרך…עוד קצת ניירת
זהו. החלטתם שאת פותחים את העסק, אז קודם כל שיהיה המון בהצלחה מאיתנו. עכשיו עליכם לפתוח חשבון בנק עסקי – מומלץ לבצע הפרדה בין החשבון העסקי לחשבון הפרטי. מומלץ להגיע לבנק עם התוכנית העסקית, על מנת שהשותף החדש שלך (כן, כן, הבנק הוא השותף החדש שלכם בעסק לטוב ולרע) יידע פרטים על העסק שפתחתם.
כעת יש צורך לפתוח תיקים ברשויות השונות – תיק עוסק פטור/מורשה במשרדי מע"מ, תיק במס הכנסה ותיק בביטוח לאומי. מומלץ שפעולות אלו ייעשו על ידי רואה חשבון או יועץ מס מוסך.

.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *